Красиви голове поделиха точките между Евертън и Тотнъм (видео)

Отборите на Евертън и Тотнъм завършиха наравно 1:1 в последния мач от 20-ия кръг на Премиър лийг. Двата тима изиграха отворен мач с положения и пред двете врати, като през първата част "шпорите" трябва да съжаляват, че нямаха преднина в резултата, тъй като бяха по-активният отбор на терена. Нещо повече те можеха да се оттеглят с пасив, след като Аарън Ленън откри резултата с отличен удар при една свалена от Ромелу Лукаку топка. В самия край на първата част обаче Деле Али изравни с красиво изпълнение. Младокът получи отличен дълъг пас от Тоби Алдервейрелд и без да се бави майсторски прониза Тим Хауърд.

През втората част домакините повишиха качеството си на игра, с което показаха, че заслужават равенството. Дори в края на мача на няколко пъти Лорис трябваше да спасява вратата си, за да запази точката за гостите. Буквално в последната секунда на срещата френският страж отрази опасен удар на Рос Баркли, който можеше да донесе пълния успех на "карамелите". В крайна сметка обаче двубоят завърши със заслужено равенство.

В класирането Тотнъм заема четвърта позиция с актив от 36 точки, което е само на шест от лидера Арсенал. Евертън пък има девет по-малко и в момента е на 11-о място.