Атлетико окупира върха в Ла Лига (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид постигна мъчна победа с 1:0 над последния Леванте в среща от 18-ия кръг на Примера. Резервата Томас Тейе донесе успеха в 81-ата минута и качи "лос колчонерос" на първото място в подреждането, измествайки Барселона. Мадридчани за сетен път успяха да измъкнат победата в последните минути и да вземат важни три точки.

Диего Симеоне разчиташе на трима нападатели - Антоан Гризман, Джаксън Мартинес и Анхел Корея. Треньорът на гостите Руби беше избрал схема 4-1-4-1.

Още във втората минута Саул Нигес имаше шанс да се разпише след корнер, но не уцели вратата при удар с глава. В шестата Джаксън Мартинес отправи много коварен изстрел по земята към близкия ъгъл - Диего Мариньо плонжира и изби. "Дюшекчиите" създаваха напрежение пред вратата на валенсианци, но го нямаше добрия удар.

В 26-ата минута Анхел Корея беше препънат в наказателното поле, ала реферът Клос Гомес реши да не отсъжда дузпа и сгреши. В 28-ата Стефан Савич уцели греда, след като засече с глава след ъглов удар. "Гранотас" можеха да излязат напред в резултата в 30-ата минута, когато Верса изстреля мощно топката и тя профуча много близо до дясната греда на Ян Облак. До края на полувремето опитите на "бяло-червените" не добиха голово изражение.

Второто полувреме започна с осезаем домакински натиск. В 52-ата минута Джаксън Мартинес стреля с глава от 11 метра и топката премина опасно покрай сглобката. Две минути по-късно Коке разтресе напречната греда след мощен удар от 20 метра, след като Мартинес му свали с гърди. В 57-ата след центриране отдясно на Лусиано Вието топката кацна на гредата.

В 70-ата минута валенсианци имаха чудесна възможност за гол след двойно подаване между Чуметра и Хосе Моралес, след което шутът на номер 17 беше блокиран от Филипе Луиш. Пет минути по-късно Рубен Гарсия шутира ниско от пеналта - в ръцете на Облак.

В 81-ата минута никой не очакваше Томас Тейе да нахлу през центъра на защитата. Полузащитникът на домакините надхитри защитата на гостите, стреля по земя, а вратарят Диего Мариньо помогна за това топката да попадне в мрежата, след като не успя да я задържи в своите ръце. В 86-ата Вието можеше да вкара много красив гол с пета от въздуха от малък, но топката размина далечната греда.

Така Атлети вече води с два точки пред Барселона, като каталунците имат мач по-малко заради участието си Световното клубно първенство.

Снимки: Getty Images/Guliver