Атлетико се измъчи на "Вайекас" в дебюта на Краневитер и Аугусто (видео + галерия)

Отборите на Райо Валекано и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в първи двубой от 1/8-финалите в турнира за Купата на краля. Само преди седмица двата тима се срещнаха в Примера и "дюшекчиите" измъкнаха труден успех на "Вайекас" с късни голове на Анхел Корея и Антоан Гризман. Днес Диего Симеоне реши да даде почивка на почти всички титуляри и съставът му имаше много проблеми с напористите домакини. Те поведоха в 22-ата минута с красив гол на Начо Мартинес, но през второто полувреме Саул изравни и осигури предимство на Атлети преди реванша на "Висенте Калдерон".

Дебют за "рохибланкос" направиха новите попълнения Матиас Краневитер и Аугусто Фернандес. Краневитер игра цял мач, а Аугусто беше сменен малко след почивката. Фернандо Торес и днес не успя да вкара дългоочаквания стотен гол с екипа на Атлетико, макар че беше титуляр.Райо Валекано - Атлетико Мадрид 1:1
Преди почивката гостите играха слабо и не застрашиха вратата на Хуан Карлос. В 22-ата минута защитникът на Райо Начо Мартинес се възползва от грешен пас на Томас Тейе и с мощен удар по земята не остави шансове на Мигел Анхел Моя.

С появата на Лусиано Вието и Саул атаките на Атлетико станаха по-опасни. В 67-ата минута красива комбинация между двамата доведе до изравнителния гол. Вието проби по десния фланг и намери в наказателното поле Саул, който без да се бави прати топката във вратата на Райо.Райо Валекано - Атлетико Мадрид 1:1
Последва силен натиск на "дюшекчиите" и пропуски на Вието и Яник Ферейра Караско. И в двете ситуации стражът на домакините Хуан Карлос показа забележителен рефлекс и спаси тима си.

РАЙО ВАЛЕКАНО - АТЛЕТИКО МАДРИД 1:1