Алкоркон отново изненада елитен тим, Атлетик Б мачка на "Сан Мамес"

Втородивизионният Алкоркон отново напомни за себе си. Скормният испански клуб поднесе изненадата в 1/16-финалите от турнира за Купата на краля, като елиминира Еспаньол. Преди 7 години Алкоркон сътвори още по-голяма сензация, отстранявайки гранда Реал Мадрид.

Първият мач между двата тима завърши 1:1, а на реванша в Барселона Алкоркон поведе с гол на Алваро Хименес в 20-ата минута. Този резултат се запази почти до края на мача, когато Ернан Перес изравни за Еспаньол. В продълженията нови голове не паднаха, а при дузпите по-точни бяха гостите, които се наложиха с 4:3.
Атлетик Билбао нямаше никакви проблеми срещу Расинг (Сантандер) и спечели с убедителното 3:0. Чаби Ечейта, Раул Гарсия и Иняки Уилямс вкараха головете за баските още до почивката.

Отборът на Ернесто Валверде се класира за 1/8-финалите с общ резултат 5:1.

ЕСПАНЬОЛ - АЛКОРКОН 1:1, 3:4 след дузпи
0:1 А. Хименес (20)
1:1 Е. Перес (84)

* Алкоркон продължава с общ резултат 2:2 и дузпи

АТЛЕТИК БИЛБАО - РАСИНГ САНТАНДЕР 3:0
1:0 Ч. Ечейта (17)
2:0 Р. Гарсия (47)