Ейбар разплака Хихон (видео)

Отборът на  Ейбар постигна ценна победа с 2:1 като гост срещу Спортинг Хихон в първия 1/16-финал на турнира за Купата на краля в Испания. Двубоят в Хихон започна и завърши по мечтан начин за гостите, които откриха още във втората минута чрез Бебе, а в последната минута стигнаха и до победата с гол от близка  дистанция, реализиран от Рубен Пеня. Между двата гола на Ейбар за тима от Хихон се разписа Борха Вигера в 62-ата минута. Реваншът е на 21 декември.

В другия мач от тази фаза на надпреварата "убиецът на гиганти" Алкоркон устиска 1:1 у дома срещу Еспаньол. Домакините водеха с 1:0 до 84-ата минута с попадение на Алваро Хименес в 51-ата минута, но напуснаха разочаровани терена, след като Хосе Антонио Рейес изравни и улесни задачата на Еспаньол за реванша на 22 декември.