Каляри обърна Сасуоло в шоу със седем гола

Отборът на Каляри спря серията си от две поредни загуби и се върна на победния път в домакинството си на Сасуоло от 18-ия кръг в Серия "А". Играчите на Растели спечелиха с 4:3 в страхотен мач, след като губеха с 1:3 в началото на второто полувреме, но направиха обрат.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута, когато Давиде Ди Дженаро стреля с глава, вратарят изби, но Марко Сау отблизо бе точен.

В средата на полувремето обаче гостите направиха бърз обрат. Първо в 29-ата минута Клод Аджапонг бе изведен в наказателното поле и с шпагат почти от аутлинията успя да насочи топката във вратата. В 33-ата минута пък Лоренцо Пелегрини проби през центъра и стреля неспасяемо по земя за 1:2. Две минути по-късно обаче голмайсторът развали доброто впечатление, като си изкара червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Въпреки това в 58-ата минута Сасуоло стигна и до трети гол, след като Франческо Ачерби бе точен от дузпа.

Каляри обаче не се предаде и показа невероятен дух в оставащите минути. Домакините нанизаха бързи три гола и направиха велик обрат. Марко Бориело в 62-ата и Диего Фариас в 73-ата и 75-ата минута бяха героите за домакините и донесоха безценния успех.

С тази победа Каляри излезе на 12-ата позиция с 23 точки. Сасуоло пък записа трето поредно поражение и се свлече до 16-ото място със 17 точки.