Четвърта победа за Калоян Иванов и Тофаш

Тофаш (Бурса) постигна четвъртата си победа в първенството на Турция. Клубният отбор на Калоян Иванов се погрижи ТЕД (Анкара) да остане без успех и на дъното на класирането след 11 изиграни кръга, след като зарадва феновете си с разгром и 104:77 срещу съперника си от столицата на южната ни съседка.

Иванов започна в стартовите пет на Тофаш и игра 23 минути, за да завърши с 14 точки, 4 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка. Варненецът вкара 2/4 опита за 2 точки, 2/3 за 3 точи и 4/6 наказателни удари, постигайки коефициент 14.

Сами Мехия и Тони Кроукър бяха най-резултатни за победителтие с по 17 точки, а Василие Мичич се включи добра с 15 точки, 6 борби и 2 асистенции като шести човек.

Тофаш е на дванадесета позиция в класирането с баланс 4-7, а останалите тимове до десето място са със същия актив.