Отличен Балкан изненада Рилски спортист

Отборът на Балкан (Ботевград) отново се представи на ниво в двубой от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 85:72.

Най-резултатни за победителите бяха Станимир Маринов и Амин Хот, които вкараха съответно по 19 и 18 точки, а Михайло Секулович се отличи с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 14 борби.

Еван Бруинсма вкара 21 точки и овладя 11 борби за Рилецо, а Златин Георгиев приключи с 15 точки.

Първите шест минути на двубоя бяха изключително равностойни, като двата отбора си размениха лидерството общо седем пъти. Във втората половина на частта гостите от Самоков успяха да дръпнат за момент със седем точки – 23:16, но веднага след това домакините отговориха чрез Хот и Станимир Маринов и Балкан се върна само на три точки от съперника – 23:26.

Вторите десет минути отново стартираха с размяна на успешни атаки към двата коша, като разликата продължи да се движи в границите между 2-3 точки. Пет минути преди почивката домакините от Ботевград успяха да стигнат до нов обрат и поведоха, като до края на първото полувреме Балкан не изпусна инициативата и се оттегли на голямата почивка с една точка аванс – 40:39.

През третата четвърт домакините от Ботевград стояха по-добре на терена и използваха максимално шансовете си, което им позволи да стигнат до най-голямата разлика в своя полза от началото на мача - 62:53 след 30 минути игра.

Ботевградчани не изпуснаха инициативата в началото на последния период и преднината им бързо стана двуцифрена - 71:58 при малко повече от пет минути до края. Случващото се е тези минути принуди спортно-техническият щаб на Рилски спортист да вземе прекъсване, но и това не помогна на гостите да сео върнат в мача, като до края отборът на Балкан контролираше събитията на терена се поздрави със заслужен успех - 85:72.