Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Французойка спечели първа победа за Световната купа по биатлон

Анаис Шевалие спечели преследването на 10 километра от Световната купа по биатлон в Нове Место, Чехия. Французойката финишира за 30:38.1 минути, като направи само една грешка при стрелбата. Това е първа победа за 23-годишната Шевалие в стартовете за Световната купа. На втора позиция е италианката Доротея Вирер, която допусна две грешки при стрелбата и остана на 9.5 секунди зад победителката. Трета се нареди рускинята Татяна Акимова. Тя има един пропуск при стрелбата и завърши на 19.4 секунди зад Анаис Шевалие.

Българката Десислава Стоянова не стартира в състезанието в Чехия. В генералното класиране след седем старта за Световната купа води Лаура Далмайер. Германката, която днес завърши на седма позиция, има актив от 356 точки. На второ място до момента е Кайса Макарайнен от Финландия с 278 спечелени точки. Стартовете от Световната купа по биатлон при мъжете и жените в Нове Место продължават в неделя.