Кризата на ПСЖ продължава с пълна сила (видео)

Кризата във френския шампион Пари Сен Жермен продължава с пълна сила. Тимът на Унай Емери записа четвърта загуба в Лига 1, след като отстъпи с 1:2 при визитата си на Гингам от 18-ия кръг на първенството. Така звездите на парижани в последните три срещи от шампионата имат едва една спечелена точка, като останаха с актив от 36 точки на трето място. Ница и Монако пък имат отлична възможност да дръпнат съответно със седем и шест точки на Тиаго Силва и компания.

Гостите от Париж излязоха с най-доброто, за да се опитат да прекъснат черната си серия, но голове през първата част не паднаха, а малко преди почивката Тиаго Мота се контузи и бе заменен Гжегож Криховяк.

Едисон Кавани и Маркиньос пробваха да дадат аванс на ПСЖ без успех, а в средата на втората част Гингам шокира столичани с два бързи гола в рамките на 240 секунди. Първо Янис Салибур в 66-ата минута след хубаво подаване, а след това и Нил Де Пау в 70-ата минута след отлична контраатака дадоха комфортна преднина на домакините. Попаденията бяха под номер четири в тази кампанията и за двамата.

Кавани и компания реагираха, като уругваецът отбеляза дежурното си попадение в 80-ата минута. Той вкара своя 17-и гол от 16 мача в първенството след подаване на Лайвин Курзава. Лидерът при стрелците в Лига 1 се доближи само на два гола от своя персонален рекорд във френското първенство от 19 попадения, като направи всичко възможно, за да увеличи головата си сметка още срещу Гингам. В 91-ата минута обаче гредата го спря, след като стреля с глава, но Карл-Юхан Йонсон спаси, а при добавката удар на Жан-Кевин Огюстен бе избит от защитник от голлинията. В 93-ата минута Кавани отново не успя да изравни за радост на домакините, които празнуваха след срещата.

Така Пари Сен Жермен продължи лошата си серия, докато Гингам с тази победа се изкачи на четвърто място с 29 точки.