Янев с успешен дебют за Кожув

Един от лидерите на националния ни отбор в квалификациите за ЕвроБаскет 2017 записа успешен дебют за новия си отбор. Александър Янев изигра първия си мач за Кожув (Гевгелия) и помогна на македонците да спрат серията си от пет последователни загуби в Балканската лига, а това се случи след 81:76 у дома срещу черногорския Теодо (Тиват).

26-годишният българин попадна в стартовата петица на домакините и игра точно 20 минути. Юношата на Черно море завърши с 5 точки и 2 борби при успеваемост 2/3 за 2 точки и 1/2 от наказателната линия.

Американецът Кениън МакНиайл бе абсолютен доминант в двубоя и вкара 31 точки за Кожув след 5/10 от тройката. Друг бивш играч на Черно море също бе на висота за македонската победа - Лари Хол се отличи с 13 точки, 9 асистенции, 8 борби и 2 отнети топки. Милан Станоевич вкара 22 за Теодо.

Кожув е на пета позиция в група А на турнира с 2 победи и 5 загуби, докато Теодо е на четвърто място с 3-4

Снимка: balkanleague.net