Румъния - Нидерландия

Шампионът на Азия завърши пети на Световното клубно първенство

Шампионът на Азия Джеонбук завърши на пето място на Световното клубно първенство. В Осака корейците победиха с 4:1 първенеца на Африка Мамелъди Съндаунс (РЮА) в спора петата позиция.

Символичните домакини от Джеонбук решиха всичко в мача още през първото полувреме, в което рализираха три безответни гола. Ким Бо-Кхьон даде аванс на корейския тим в 18-ата минута с втория си гол в турнира.

В 29-ата минута Джеонбук удвои след заучено изпълнение на пряк свободен удар, оставило непокрит Лий Джон-Хо. Рикардо Нашименто направи ситуацията за Мамелъди още по-трудна в 41-вата минута, когато си отбеляза автогол.

В началото на второто полувреме бившият отбор на Христо Стоичков намали чрез Пърси Тау, който реализира страхотен гол. Крайното 4:1 оформи Ким Схин-Ук в 89-ата минута.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!