Шампионът Лестър беше сразен от Борнемут (видео)

Шампионът на Англия Лестър не успя да запише втора поредна победа за първи път през сезона, след като отстъпи с 0:1 като гост на Борнемут в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в мача отбеляза халфът на домакините Марк Пю, който се разписа в 34-ата минута, като това беше първото му попадение от април насам.  Преди това домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа, но те не бяха уважени. В 8-ата минута пък Джейми Варди пропусна да открие за гостите, след като се озова сам срещу вратаря Боруц.

Опитите на Лестър да стигне до изравнителен гол не се материализираха, въпреки страхотната възможност в 90-ата минута пред Уойа и така тимът на мениджъра Клаудио Раниери остана на 14-о място в класирането с 16 точки. Борнемут има в актива си 21 и върви осми.

В предишния кръг Лестър победи по шампионски Манчестър Сити, но не успя да затвърди доброто си представяне. "Черешките" пък продължиха отличната си серия срещу Лестър, от когото са губили за последно през 1989 г.