Пирин и Берое поделиха точките в Благоевград (видео)

Сблъсъкът от 18-ия кръг между Пирин (Благоевград) и Берое завърши при резултат 1:1. Играчите на Ферарио Спасов поведоха в срещата, след като Жуниор Мапуку се разписа в края на първата част, но този гол не стигна на заралии, защото в 64-ата минута бившият футболист на Левски Орлин Старокин донесе точката за Пирин. Интересен факт е, че това е първото попадение за халфа с екипа на "орлетата".

Първата интересна ситуация дойде в 12-ата минута, когато Борислав Цонев проби и центрира в наказателното поле, където Мапуку не успя да се ориентира в ситуацията и пропусна шанса да открие резултата на стадиона в Благоевград. В 18-ата минута Станислав Костов намери отлично Димитър Благов в наказателното поле, но крилото на "орлетата" стреля слабо. Секунди след това и Румен Сандев имаше шанс да се разпише, но стражът на гостите се намеси и запази резултата 0:0.

В 32-ата минута Атанас Зехиров стреля от пряк свободен удар, но кълбото рикошира в стената и не създаде опасност за младежкия национал Красимир Костов. В 39-ата минута Венци Василев се включи добре по дясното крило. Крайният бранител центрира към далечната греда, където Боби Цонев влезе в сблъсък с Ничев, за да отиграе. Бившият играч на Левски стреля неточно покрай десния стълб.

Малко преди края на първата част Жуниор Мапуку наказа "орлетата". Голаджията на Берое получи пас от Зехиров и без да се замисля стреля в близкия ъгъл на вратата. Красимир Костов не успя да се намеси адекватно и кълбото се оплете в мрежата на Пирин.

Второто полувреме започна много равностойно. Въпреки това в 56-ата минута Кохей Като пропусна да направи резултата 0:2. Японецът и Зехиров направиха двойно подаване, като националът изведе опорния халф. Той овладя и отправи диагонален шут, който прелетя покрай вратата.

В 64-ата минута Орлин Старокин вкара първия си гол с екипа на Пирин. Халфът засече с глава центриране на Даниел Младенов. Малко по-късно и Тони Тасев се опита да накаже Макенджиев, но националът се намеси и спаси вратата си.

В 83-ата минута Георги Божилов като на шега намери Мапуку с мек пас в наказателното поле. Защитниците на Пирин необяснимо се отдръпнаха, вместо да притиснат нападателя, който обаче загуби равновесие и отправи много слаб шут право в ръцете на Костов. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.