Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Чикаго спря победната серия на Сан Антонио в гостувания

Дуейн Уейд отбеляза 20 точки при победата на Чикаго срещу Сан Антонио с 95:91 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и канада (НБА). Това беше първото поражение в гостуване за Спърс от началото на сезона и те вече изостават с две победи от лидера в Западната конференция Голдън Стейт, който се наложи със 106:99 срещу Юта в друг мач от програмата на лигата за четвъртък вечер.

Сан Антонио се доближи само на една победа от рекорда на Голдън Стейт през миналия сезон, след като Спърс спечелиха първите си 13 гостувания, но серията спря в Чикаго. Булс изглеждаха като фаворити за победата през целия мач, но преднината им от 18 точки беше стопена само до четири в заключителните минути на мача. Кауи Ленърд поведе Сан Антонио към победата с 24 точки, а Пати Милс добави 16 при 4/6 от зоната за три точки, но Спърс така и не стигнаха до обрат.

Пау Гасол отбеляза 13 точки и спечели десет борби в първия си мач в Чикаго, след като през лятото напусна Булс и подписа договор със Сан Антонио. Испанецът и неговият тим обаче допуснаха първо поражение като гости от доста време насам, като последното беше в Оклахома Сити в мач от полуфиналите на Западната конференция през миналия сезон.

Джими Бътлър завърши мача с 13 точки за Чикаго, като той вкара всичките през второто полувреме. Рахон Рондо добави 12 пункта, девет асистенции и десет спечелени борби, а Булс спряха негативна серия от три поредни поражения и общо шест за последните си девет мача.