Гари Родригес поведе ПАОК към 1/16-финалите, Фиорентина се справи с Карабах (видео)

Италианският клуб Фиорентина зае първо място в крайното класиране в Група "J" на Лига Европа. В последния шести кръг от груповата фаза на турнира "виолетовите" от Флоренция спечелиха с 2:1 гостуването си на Карабах.

През първото полувреме Дино Ндлову от Карабах уцели греда след индивидуален пробив. Уругвайският халф Матиас Весино пък изведе италианците напред в 60-ата минута. Той стреля извън наказателното поле, топката срещна тялото на играч на домакините и под плонжа на стража Ибрахим Сехич влетя във вратата на Карабах. В 73-ата минута Рейналдо изравни, след като излезе очи в очи с вратаря Чиприан Тетерушану и го преодоля с хубав удар. Три минути по-късно обаче синът на бившия нападател на Виола Енрико Киеза - Федерико, донесе победата на Фиорентина с удар отблизо.

В 84-ата минута Федерико Киеза получи втори жълт, съответно червен картон и гостите доиграха срещата с човек по-малко, но това не им попречи да грабнат победата.

В другия мач в групата гръцкият ПАОК надигра с 2:0 като домакин Слован (Либерец) и си осигури второто място в групата. Бившият играч на Левски Гари Родригес в 29-ата минута даде аванс на ПАОК в резултата. Намиращият се до точката за изпълнение на дузпа Родригес с удар от движение изпрати топката в противниковата врата след подаване отдясно. В 67-ата минута Димитриос Пелкас с хубав удар от въздуха сложи точка на спора.

В крайното класиране в групата Фиорентина е на първо място с 13 точки, а последният към днешна дата отбор на Димитър Бербатов - ПАОК, е втори с 10. Трети остана Карабах със 7 точки, а на последната четвърта позиция финишира Слован (Либерец) с 4 точки.

КАРАБАХ - ФИОРЕНТИНА 1:2
0:1 Весино (60)
1:1 Рейналдо (73)
1:2 Киеза (76)

ПАОК - СЛОВАН (ЛИБЕРЕЦ) 2:0
1:0 Родригес (29)
2:0 Пелкас (67)