Сасуоло помете Емполи с две дузпи (видео)

Тимът на Сасуоло разгроми с 3:0 като домакин Емполи в мач от 15-ия кръг на италианската Серия "А".  Това е първа победа за Сасуоло в Серия "А" в последните 7 срещи на тима, докато Емполи записа трето поредно поражение в първенството, като головата разлика на тима в последните три срещи е 1-11.

Головете днес вкараха Лоренцо Пелегрини (22-дузпа), Федерико Ричи (36-дузпа) и Антонио Рагуса (53). Сасуоло е 14-и в класирането със 17 точки, а Емполи заема 17-а позиция с 10 точки.

Антонио Рагуса бе съборен в наказателноко поле на Емполи от вратаря Лукаш Скорупски и Лоренцо Пелегрини превърна отсъдената дузпа в гол.

В 36-ата минута реферът Клаудио Гавилучи отсъди втора дузпа в полза на Сасуоло, този път за игра с ръка на Даниеле Кроче. Федерико Ричи не сбърка от бялата точка и направи резултата 2:0.

В 53-ата минута Антонио Рагуса се възползва от неубедителна намеса на Скорупски и направи победата на Сасуоло класическа.