Рожденикът Бентеке и вратарски гаф сложиха край на черната серия на Кристъл Палас (видео)

Тимът на Кристъл Палас разгроми с 3:0 на своя стадион "Селхърст Парк" Саутхамптън в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига. Два гола за "орлите" от Лондон заби белгийският нападател Кристиан Бентеке (33, 85), а Джеймс Томкинс (36) бе авторът на другото попадение за домакините. С тази победа Кристъл Палас се изкачи на 13-а позиция в класирането с 14 точки, докато "светците" от Саутхамптън" заемат 11-о място със 17 точки. Лидер е Челси с 34 точки, пред Ливърпул и Манчестър Сити с по 30, като мърсисайдци са с мач по-малко към момента. Кристъл Палас прекъсна серията си от 6 поредни загуби в първенството.

В 33-ата минута Бентеке, който днес навърши 26 години, даде аванс на "орлите" в резултата с любезното съдействие на вратаря на "светците" Фрейзър Форстър. Играч на Саутхамптън върна топката към Форстър, но стражът се размина с нея по доста комичен начин и това позволи на Бентеке да отбележи един от най-лесните голове в кариерата си. Три минути по-късно защитникът Джеймс Томкинс бе най-съобразителен пред вратата на гостите след центриране от ъглов удар и почти от голлинията удвои преднината на своя тим. Пет минути преди края Бентеке с втория си гол в мача направи победата на Кристъл Палас класическа. Белгиецът бе точен с удар на празна врата отблизо.