Два гола преднина и човек повече не стигнаха на Каен (видео)

Отборите на Каен и Дижон сътвориха един от най-драматичните мачове в Лига 1 през този сезон. Домакините водеха с 3:1 и играха с човек повече цял час, но въпреки това изпуснаха победата. Равенството 3:3 стана факт след злощастен автогол на Алеадин Яхиа в 81-ата минута.

Каен поведе в 24-ата минута с гол с глава на Иван Сантини, но само две минути по-късно вратарят Пол Роле направи глупава грешка и Пиер-Леес Мелу се разписа отблизо за 1:1. След половин час игра левият бек на Дижон Арнол Бука Муту остави тима си в намален състав, след като извърши две груби нарушения в разстояние на две минути и беше изгонен. Домакините веднага се възползваха и с попадения на Сантини и Ян Карамо дръпнаха с 3:1 до почивката.
Интригата се върна в 59-ата минута, когато Жулио Тавареш се пребори с трима защитници на Каен и подаде на Лоис Диони, а той отблизо намали. Истинската драма обаче настъпи в 81-ата минута с автогола на Яхиа. Той беше застанал на голлинията и неволно протегна крак, пращайки топката зад гърба на вратаря Роле.

В класирането Каен е на 16-о място с 15 точки, а Дижон има 16 пункта и заема 13-а позиция.