Наполи нокаутира Интер за 6 минути (видео)

Наполи разгроми Интер с 3:0 в среща от 15-ия кръг на Серия "А". Голoвете вкара Пьотр Желински, Марек Хамшик и Лоренцо Инсиние. Тимът на Маурицио Сари поведе с 2:0 още в 6-ата минута и до голяма степен прекърши съпротивителните сили на гостите. Интер също създаде немалко положения за гол, но така и не успя да стигне до почетно попадение.

Победата изравни Наполи по точки с Лацио и Аталанта. Интер пък записа шестото си поражение от началото на кампанията и дели 8-ото място с Фиорентина.

Двата тима не бяха никак убедителни в представянето си до момента и изоставаха от челните позиции. Неаполитанци спечелиха само един от предишните си 4 мача и липсата на контузения Аркадиуш Милик определено се усеща. Интер стартира много слабо при Франк де Бур и холандецът скоропостижно бе уволнен, а мястото му зае Стефано Пиоли. Под негово ръководство "нерадзурите" постепенно тръгнаха нагоре и играха силно в дербито срещу Милан (2:2), а след това се наложиха над Фиорентина с 4:2.
Заради наказанието на Дрис Мертенс шанс да започне като титуляр получи Маноло Габиадини. Останалите двама нападатели на Наполи бяха Лоренцо Инсиние и Кайехон.

Интер излезе със същите 11, които стартираха при победата срещу Фиорентина в понеделник. Мауро Икарди водеше атаката, подпомаган от Антонио Кандрева, Евер Банега и Иван Перишич.

"Нерадзурите" нямаха победа на "Сан Паоло" от 1997 година и след първите 6 минути стана ясно, че едва ли ще сложат край на тази негативна тендеция и днес. Домакините стартираха много силно и набързо поведоха с 2:0. Във 2-ата минута Хамшик технично подаде към Кайехон, испанецът свали с глава топката за Желински и той намери далечния ъгъл на вратата, пазена от Самир Ханданович. Малко по-късно самият Хамшик се измъкна от засадата и технично преодоля словенския национал, удвоявайки аванса на Наполи.
Голът беше по-специален за Хамшик, защото бе под номер 104 за него с екипа на неполитанския тим и го изравни на третото място във вечната ранглиста на клуба, заедно с Единсон Кавани.

Интер известно време се намираше в шок след това начало и можеше да инкасира и трето попадение, но Ханданович се справи с удар на Габиадини. Гостите постепенно се окопитиха и на свой ред организираха няколко интересни атаки. Грешка на Раул Албиол почти подари топката на Икарди, но Хосе Рейна внимаваше и предотврати сигурен гол. Не след дълго Икарди отново се озова на добра позиция, но вместо да стреля, реши да търси пас към Перишич и сбърка. Последва нова хубава комбинация на Интер и удар на Икарди, спасен от Рейна.
Наполи отговори с бърза контра и изстрел на Габиадини, отразен от Ханданович. В края на полувремето Банега получи контузия, но се върна в игра. Кристиан Ансалди пък си изкара жълт картон и няма да може да играе в следващия кръг срещу бившия си клуб Дженоа.

Травмата на Банега все пак не му позволи да продължи и след почивката вместо него се появи Едер. Интер беше по-агресивният отбор в началото на втората част, но Иван Перишич пропусна добра възможност да върне един гол. Последваха нови силни минути за Наполи и серия от корнери пред вратата на Ханданович. При поредното центриране словенският страж увисна, Раул Албиол върна топката към Инсиние и той направи резултата 3:0.
До края на мача и двата отбора имаха по няколко добри възможности, но нови голове не паднаха. Дебют за Наполи направи привлеченият от Динамо (Загреб) Марко Рог, който бе много топло посрещнат от публиката на "Сан Паоло".