Реал Сосиедад докосва 1/8-финал за Купата на краля (видео)

Елитният Реал Сосиедад победи като гост втородивизиионния Валядолид с 3:1 в първа среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля в Испания и се приближи до участие в следващата фаза. Иниго Мартинесе даде аванс на баските в 7-ата минута, но Хайме Мата изравни от дузпа в 14-ата минута.

След почивката гостите от Сан Себастиан стигнаха до успеха с нови два гола, като техен автор стана Хуанми (62, 74). Успехът на гостите можеше да бъде и по-убедителен, но два техни гола бяха отменени, след като страничният рефер вдигна флаг за засада. Реваншът на "Аноета" е на 20 декември.