Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Палачът на гиганти мина и през "Ел Мадригал"

Отборът на Алавес посече с 2:0 Виляреал в обедна от 13-ия кръг на Ла Лига, играна на "Ел Мадригал". Ибай Гомес (8) и Виктор Камараса (18) отбелязаха за баските. Тимът от Витория си спечели репутация като "убиец на грандове", след като спечели гостуването си на Барселона, а и не загуби от Атлетико Мадрид.

Тимът на Маурисио Пелегрино игра по-хитро от своя съперник преди почивката. В осмата минута Едгар Мендес центрира отдясно, Дейверсон нацели греда след удар с глава, а Ибай Гомес добута топката в мрежата - 0:1. В 13-ата и Тео Ернандес нацели греда. В 18-ата баските вкараха за втори път. Матео Мусакио допусна груба грешка: опита се да върне към Серхио Асенхо, но Виктор Камараса застигна топката и отбеляза. Гостите от "Мендисороса" продължиха да застрашават по-често своя съперник. В 38-ата гостите сътвориха поредна страхотна акция, а в нейния край Ибай Гомес шутира от въздуха - в ръцете на Асенхо.

През втората част момчетата на Фран Ескриба натискаха, но трудно стигаха до голови положения. Контрите на Алавес постоянно вещаеха заплаха. В 70-ата Денис Черишев върна назад към Ману Тригерос, който шутира прекалено високо. В 87-ата Марио Гаспар направи силен рейд отдясно, шутира ниско по диагонала, но Пачеко изби.

"Жълтите" временно запазват четвъртото си място в класирането, а Алавес остават в долната половина на таблицата.

Снимка: Twitter