Малага и Депортиво си вкараха 7 гола в забележителен мач

Отборите на Малага надигра с 4:3 гостуващия Депортиво Ла Коруня в зрелищна среща от 13-ия кръг на Ла Лига. Депор поведе с 0:1 още в третата минута след дузпа, а в 21-ата нова дузпа изравни резултата. Тимът от Коста дел Сол стигна до преднина от 3:1, но допусна изравняване в последните минути. В 91-ата Хави Онтиверос донесе трите точки на южняците със страхотен шут от дистанция.

След едва стотина секунди игра Федерико Рика събори Бруно Гама в наказателното поле и реферът назначи дузпа за гостите. Селсо Борхес беше точен за 0:1. Домакините натиснаха в търсене на отговор и в 21-ата минута изравниха след нова дузпа. Борхес спъна Микаел Сантос и потърпевшият реализира от 11-те метра. По-напористата игра на андалуския тим донесе пълен обрат преди почивката. В 39-ата Сандро Рамирес оплете топката около сглобката след прецизен изстрел от пряк свободен удар - 2:1.

След почивката двата тима продължиха да играят нападателно и зарадваха публиката с още четири попадения и драма в последните секунди. В 55-ата минута Роберто Росалес центрира отдясно и Микаел Сантос направи 3:1. В 63-ата Марлос Морено направи голям пропуск за галиския тим, а и намесата на Карлос Камени беше много добра.

В 72-ата Флорин Андоне вкара втори гол за гостите от "Риасор" и завърза интригата. С огромна заслуга за гола на румънеца беше Карлес Хил с брилянтното си центриране. В 81-ата Хуанфран изненада Камени, а Борхес беше на точното място за добавка - 3:3. В 91-ата минута домакините все пак стигнаха до победата. Хави Онтиверос вкара забележителен гол с удар извън наказателното поле, като топката влезе около сглобката на Пжемислав Титон.

Снимка: Twitter