Ейбар се справи с десет от Бетис (видео)

Отборът на Ейбар надигра Бетис с 3:1 в първия мач от 13-ия кръг на Примера дивисион. домакините бяха подпомогнати от факта, че севилци играха с човек по-малко от 17-ата минута, когато защитникът Кристиано Пичини бе изгонен с директен червен картон.

Ейбар откри резултата в 19-ата минута, когато Педро Леон бе точен след директно изпълнение от фаул. След това в 23-ата минута Серхи Енрих отблизо засече едно центриране в наказателното поле за 2:0.

Гостите успяха да върнат интригата в мача в 84-ата минута, когато Рубен Кастро се разписа за 2:1. В добавеното време на мача в 92-ата минута обаче Кике окончателно сложи точка на спора, оформяйки крайното 3:1.

С този успех Ейбар излезе на 7-ото място с 21 точки, докато Бетис остава на 13-ата позиция в класирането с 14 спечелени точки.