Ямбол спря пловдивската победна серия

Ямбол записа третата си победа през сезона в НБЛ, след като спря серията на приятната изненада в първенството до момента – Академик Бултекс 99. В зала „Диана“ домакините спечелиха с 94:81 и спряха пловдивчани, които влязоха в днешния двубой с поредица от три мача без загуба, а освен това атмосферaта бе по-специална заради кампанията в подкрепа на Дечо Коешинов. Всички средства от продадените днес билети ще бъдат дарени за лечението на бившия гард и треньор на ямболии, който се бори с коварно заболяване.

Юношата на домакините Евгени Иванов зарадва феновете с перфектна игра и 22 реализирани точки за 27 минути на паркета. Николай Върбанов пък напомни за най-добрите си дни с 23 точки и 1 чадър, докато Венцислав Петков и Стоян Петков вкараха съответно 15 и 14 точки.

Поговорката, че у дома и стените помагат важи с пълна сила за днешния двубой, защото играчите на Петър Петров показаха какво точно е да си домакин с 61% успеваемост за 2 точки, 42% за 3 точки и 90% от линията за наказателни удари. Местните любимци дръпнаха с 10 точки още след края на първата част и след това просто поддържаха разликата, за да се поздравят с третия си успех.

За Академик Бултекс 99 Джордан Семпъл вкара 20 точки и овладя 15 борби. Другите двама американци – Шакир Смит и Оскар Белфийлд добавиха по 19, като това бе втора загуба за техния отбор.