Гаджев с тежко поражение в Оксфорд

Бившият капитан на Левски Владимир Гаджев бе титуляр при тежкото поражение с 1:4 на неговия Ковънтри при гостуването на Оксфорд от 18-ия кръг на английската Лига 1.

Българският халф се завърна в стартовите 11 за първенство след близо месец и половина, тъй като лекуваше травма последните седмица, а през седмицата се отчете с асистенция при победата с 2:1 над Моркамб в мач за ФА Къп.

Домакините поведоха още в 7-ата минута с гол на Хемингс, след това Стери си отбеляза автогол в 30-ата минута,  а Магуайър в 36-ата минута довърши Гаджев и компания. Макдоналд в 60-ата минута вкара и четвърти гол във вратата на Ковънтри. В даденото продължение резервата Тугдай вкара почетното попадение.

Гаджев има 10 мача през тази кампания в първенството и общо 14 от началото на сезона.

Ковънтри е на 19-то място от 24 тима с актив от 19 точки.