Първа победа! Инголщат излъга Дармщат със страхотно попадение (видео)

Тимът на Инголщат 04 най-сетне записа победа този сезон в Бундеслигата. Инголщат излъга с 1:0 като гост Дармщат 98 в двубой от 11-ия кръг на германското първенство. Чаканата толкова дълго време победа донесе Моритц Хартман с първия си гол за сезона, отбелязан в 68-ата минута.

Домакините могат доста да съжаляват за поражението, тъй като още в 13-ата минута Янис Бен-Хатира от фаул уцели напречната греда, а през втората част на два пъти от непосредствена близост футболисти на Дармщат получиха възможност да дадат аванс на тима си, но не уцелиха вратата.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Хартман със страхотен удар от въздуха изпрати топката във вратата на домакините, а те не успяха да върнат попадението в оставащите минути и претърпяха трето поредно поражение в шампионата. След него Дармщат е 15-и в подреждането с 8 точки, докато Инголшат заема предпоследната 17-а позиция с 5.