"Скуадра адзура" с голово шоу срещу Лихтенщайн (видео)

Отборът на Италия очаквано разгроми с 4:0 футболното джудже Лихтенщайн в среща от група G на световните квалификации.

Всичко в мача се реши още през първите 45 минути, когато "скуадрата" наниза четири гола във вратата на домакините и по този начин се докосна до постижението си срещу Малта в евроквалификациите през януари 1987 г., когато вкара пет гола през първото полувреме.

Селекционерът Джанпиеро Вентура заложи на схема 4-2-4, в която намери място и младият дебютант Давиде Запакоста.

Нападателят Андреа Белоти откри головото шоу в 11-ата минута с гол в стил "Пипо Индзаги", а само 60 секунди по-късно Чиро Имобиле удвои след асистенция на Белоти. В 32-ата минута Антонио Кандрева направи резултата класически. Минута преди отборите да излязат в почивка Белоти вкара и втория си гол в мача. Той имаше възможност да се разпише и преди това, но ударът му беше спасен от голлинията след намеса на Франц Бургмайер. Гостите намалиха оборотите през втората част и не се стигна до нови попадения.

Така Италия продължи безпогрешната си серия в квалификационни мачове, като от последната загуба минаха повече от 10 години. За последно "скуадрата" загуби с 1:3 от Франция през септември 2006 година и оттогава записа 54 мача, в които постигна 40 победи и 14 равенства.

С успеха италианците събраха 10 точки и делят първото място с Испания. Трети е отборът на Израел с 9, който даде сериозна заявка за участие в баражите след успех с 3:0 като гост на Албания.

Домакините завършиха мача с девет души на терена, след като Берат Джимсити и вратарят Етрит Бериша бяха изгонени съответно в 17-ата и 55-ата минута. Еран Захави откри в 17-ата минута от дузпа, а разгромът над домакините стана пълен след изгонването на втория им играч. Даниел Ейбиндер удвои в 66-ата, а в 84-ата Елиран Атар оформи крайния резултат.