Полетът на Аталанта продължава с пълна сила (видео)

Отборът на Аталанта разби с 3:0 като гост Сасуоло в мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А". И трите попадения бяха реализирани през първото полувреме. В 19-ата минута Алехандро Гомес даде аванс на тима от Бергамо в резултата с удар отблизо, след като стражът Андреа Консили бе парирал първия му изстрел. В 24-ата минута Матия Калдара с блестящо воле след центриране отляво опъна мрежата зад Консили за 0:2, а в 43-ата минута Андреа Конти добави още едно попадение. Той изпрати топката в противниковата врата след изпълнение на ъглов удар.

Аталанта вече заема пето място в класирането с 22 точки, след като записа четвърта поредна победа и общо шеста в последните седем срещи на тима. Последното поражение на бергамаските е на 21 септември - 0:1 срещу Палермо у дома. В последните си шест мача тимът на Аталанта е получил във вратата си едва един гол.

Сасуоло пък претърпя днес трето поредно поражение и заема 15-а позиция с 13 точки.