Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Ялова Аржентина се издъни у дома в отсъствието на Меси

Аржентина допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Парагвай в среща от 10-ия кръг на световните квалификации от зона "Южна Америка". "Гаучосите" бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който има разтежение на бедрото, и явно се оказа, че няма кой да завършва атаките в негово отсъствие. Гостите поведоха чрез Денис Гонзалес в 18-ата минута и не изпуснаха преднината си до края, като за това помогнаха и пропуснатата дузпа от Серхио Агуеро в 48-ата минута, както и отмененият гол на Маркос Рохо в 54-ата минута.

Парагвай нанесе тежък удар на домакините още в 18-ата минута. Тогава гостите организираха хубава контраатака, Денис Гонзалес напредна на скорост и със силен удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата за 0:1.

До края на полувремето Аржентина опита да се върне в мача и бе близо до гола в 24-ата минута, когато удар на Анхел ди Мария се отби от гредата. Две минути по-късно Маркос Рохо бе забравен в наказателното поле и от добра позиция стреля над вратата.

Парагвай също имаше още една добра възможност в 37-ата минута, когато Риверос стреля от дистанция, но право в ръцете на Серхио Ромеро.

Втората част започна отлично за "гаучосите" и още в първата минута на полувремето изстрел на Гонсало Игуаин с глава се спря в ръката на защитник и съдията посочи бялата точка. Серхио Агуеро обаче не успя да преодолее Хусто Вийяр и пропусна отсъдената дузпа. Само минута по-късно нападателят на Манчестър Сити имаше още една прекрасна възможност да възстанови равенството. Той напредна на скорост и нахлу в пеналта, но ударът му отново бе отразен от вратаря.

В 54-ата минута домакините най-накрая поразиха вратата на съперника, но този път голът на Маркос Рохо бе отменен заради нарушение в атака. В 77-ата минута далечен удар на Пауло Дибала затрудни вратаря, а при добавката Гонсало Игуаин нацели нова греда, като имаше и отсъдено нарушение преди това. В 85-ата минута пък Агуеро се отчете с пореден пропуск в мача и отблизо с глава стреля в ръцете на Вийяр.

Така Аржентина остава с актив от 16 точки на 5-ото място във временното класиране. Парагвай пък се доближи само на точка от днешния си съперник, като има 15 и се намира на 6-ото място.