НСА се класира на 1/2-финал за Купата на България (резултати)

Бейзболният отбор на НСА "Васил Левски" – Лъвовете, изненадващо се класира за 1/2-финалите във втория по значимост турнир у нас – за Купата на България. В директен сблъсък за място в Топ 4 в събота възпитаниците на треньора Людмил Тренев се наложиха над полуфиналиста от националния шампионат Академици (Сф) със 7:3 и заеха второ място в група Б.

На 1/2-финалите в събота (15 октомври) "лъвовете" ще се изправят срещу финалиста от държавното първенство Атлетик (Сф), който спечели борбата в група А. "Зелените" подпечатаха първото си място вчера с обрат с 6:5 срещу Юнак (Сф). За другото място във финала ще спорят бронзовият медалист за 2016 г. и победител в група Б София Блус и шампионът на страната Бизони (Бл), останал втори в група А. По договорка между двата тима двубоят ще се състои в Благоевград с домакинско предимство на столичани.

В тазгодишната надпревара за Купата на България се включи тимът на Абритус (Рз), чийто състав не играе в първенството. В последния момент пък от участие се отказаха ААУ-Вълци (Сф) и Атлетик (Кз), на които бяха присъдени служебни загуби във всички насрочени им мачове от груповата фаза.