Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Белгия събра пълен актив с бой над Босна (видео)

Отборът на Белгия направи важна крачка към първото място в квалификационна група "Н", след като победи с 4:0 Босна и Херцеговина като домакин.

Емир Спахич си отбеляза автогол в 26-ата минута, а три по-късно Еден Азар покачи на 2:0 в полза на Белгия. Тоби Алдервейрелд направи преднината на белгийците класическа след час игра, а в 79-ата минута Ромелу Лукаку оформи крайното 4:0.

В друг мач от групата Гърция победи с 2:0 Кипър. Костас Митроглу даде аванс на домакините от Гърция в 12-ата минута, възползвайки се от подаване на Константинос Фортунис. Три минути преди паузата "елините" покачиха на 2:0 чрез халфа на АЕК Петрос Мантолас.

В последния мач от групата Естония спечели с 4:0 у дома срещу Гибралтар. И четирите попадения паднаха след почивката. Матиас Кайт реализира два гола, а Константин Василев и Сергей Мосников добавиха другите два.

В класирането с пълен актив от по 6 точки водят Белгия и Гърция, Босна и Херцеговина и Естония имат по 3, докато Кипър и Гибралтар са все още без актив.