Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия

Торино удари и Фиорентина (видео)

Торино записа втора поредна домакинска победа след тази над Рома в миналия кръг. Този път успехът бе с 2:1 над непостоянния тим на Фиорентина. Яго Фалке, който се намира в отлична форма, отбеляза четвърия си гол от началото на сезона в първенството. Неговото попадение изведе Торо напред още в 15-ата минута. Испанецът имаше ключов принос за победата, след като асистира за второто попадение, което падна след час игра и бе реализирано от Бенаси. "Виолетовите" стигнаха до почетно попадение шест минути преди края, когато влезлият като резерва Бабакар се разписа.

С този успех Торино се изкачи в първата половина на класирането с 11 точки, а Фиорентина има актив от 8.

След четвърт час игра Салседо загуби топката в центъра на терена и Фалке спринтира по десния фланг. Нападателят си нагласи топката за удар с левия крак и я прати в далечния ъгъл на вратата. Гостите опитаха да отговорят, но Калинич не се възползва от положенията, открили се пред него. При едно от тях той бе оставен непокрит, но ударът му с глава прати топката право в ръцете на Джо Харт. Английският вратар обаче трябваше да благодари на късмета малко по-късно, когато изстрел на Санчес облиза гредата.

Фиорентина излезе с по-офанзивна схема за втората част, но в 60-ата минута получи втори гол. Бенаси игра на ръба на засадата след подаване на Фалке и излезе очи в очи с вратаря на гостите, като успя да го преодолее. Харт имаше работа до края и трябваше да вади топката от мрежата след удар с глава на Бабакар.