Джовани Симеоне с втори пореден победен гол за Дженоа (видео)

Джовани Симеоне за втори пореден път отбеляза победен гол за Дженоа, въпреки че тимът му завърши с 9 човека при гостуването на Болоня, който пък приключи срещата с човек по-малко. Двубоят, който бе изпълнен с нерви, завърши 0:1.

В края на първото полувреме първо наставникът на Дженоа Иван Юрич бе изгонен, а две минути по-късно капитанът на Болоня Даниеле Гасталдело се опита да обясни с жестове, че съдията е луд, което му донесе червен картон. Секунди по-късно гостите можеха да поведат, след като Симеоне започна атака от своята половина, премина през няколко шпагата, но в края ударът му завърши в гредата.

Дженоа се възползва от численото си преимущество в 77-ата минута, когато Лаксалт проби отляво и намери Симеоне в наказателното поле, а синът на треньора на Атлетико Мадрид откри резултата. Гостите останаха с човек по-малко, след като Джениети събори Десто за втори жълт картон. Джемайли обаче реши, че двата отбора не трябва да са с изравнени сили дълго. Той напусна терена за грубо влизане в краката на резервата Нинкович.