Синът на Диего Симеоне с първи гол в Серия "А" (видео)

Отборите на Дженоа и Пескара не се победиха в мача помежду си от 6-ия кръг на италианската Серия "А". Двубоят на "Луиджи Ферарис" в Генуа завърши при резултат 1:1.

В 47-ата минута Джовани Симеоне - син на наставника на Атлетико Мадрид Диего Симеоне, изведе "грифоните" от Генуа напред в резултата. Той получи хубав пас в наказателното поле и с удар в близкия на Албано Бисари ъгъл изпрати топката в мрежата на "делфините". Това бе първи гол за Симеоне-младши в Калчото.

В 74-ата минута халфът на Дженоа Еденилсон бе отсранен от игра, след като получи втори жълт картон, а в 79-ата домакините останаха с 9 души на терена. Появилият се в игра на почивката македонски нападател Горан Пандев получи директен червен картон от рефера Масимиляно Ирати. Ветеранът бе изгонен за протест и реплика по адрес на арбитъра.

Това нямаше как да не даде своето отражение върху мача и в 86-ата минута резервата Рей Манай изравни резултата, спасявайки Пескара от очертаващото се поражение. Манай бе изпуснат от противниковата защита почти на голлинията след отличен пробив отдясно и асистенция на Франческо Дзампано.

Дженоа заема 9-о място в класирането с 9 точки, докато Пескара се намира на предпоследната 19-а позиция с 3 точки, като продължава да чака първата си победа.