Аржентинският тандем зарадва Юве при нов разгром (видео)

Италианският шампион Ювентус разби с 3:0 Емполи в първия от неделните мачове на 7-ия кръг в Серия "А". Аржентинският тандем в атака Пауло Дибала и Гонсало Игуаин продължава да радва тифозите, след като в рамките на пет минути двамата отбелязаха всичките попадения. По-младият футболист даде аванс на лидера в първенството в 65-ата минута със своето първо попадение за този сезон в калчото. Последваха две светкавични попадения на Игуаин (67, 70), който вече има шест гола от седем срещи в шампионата. Старата госпожа пък дръпна на върха с актив от 18 точки след шестата си победа.

Домакините останаха на 19-то място с едва четири точки, но без отбелязан гол в последните четири срещи.

Шампионите от самото начало търсеха своята поредна победа, за да увеличат преднината си на върха, докато тосканците имаха нужда от точки, но се видя, че са много далеч от класата на играчите, водени от Масимилиано Алегри.

"Бяло-черните" пропуснаха няколко положения преди почивката. Сами Кедира удари горната греда в 9-ата минута, когато бе оставен непокрит на пет метра от вратата. Натискът на "бианконерите" продължи, а в 35-ата минута Хуан Куадрадо бе спрян от Лукаш Скорупски, който с отлично спасяване запази вратата си суха. В 41-ата минута Джанлуиджи Буфон също трябваше да се намесва. Страхотен прехвърлящ удар на Гонсало Игуаин пък бе избит от голлинията с глава от Урош Кошич в 43-ата минута.

През втората част Юве натисна още по-силно, а добрите изяви на Скорупски продължаваха до 65-ата минута. Тогава Алекс Сандро проби и намери на скорост Дибала, който спря топката и с мощен шут от няколко метра я прати под гредата. Така той се разписа за първи път в Серия "А" през този сезон, след като преди няколко дни при 4:0 в Загреб срещу Динамо вкара своя първи гол са сезона.

Буквално в следващата атака Игуаин получи топката от Марио Лемина, защитата изненадващо го остави да се подготви за изстрел, а той със страхотен удар от 19 метра удвои и покоси домакините. Само 180 секунди по-късно Игуаин се възползва от нов подарък в защитата на Емполи, като открадна върната назад топка и без проблем вкара нов гол. До края на срещата Лемина и на два пъти Пяца бяха близо до гол, но Скорупски, който бе най-добър от своите, спаси.

Ювентус вкара 12 гола в последните четири официални мача, като не е допуснал нито един.