Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Алегри след 3:0: Има още какво да се желае

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри призна, че има забележки към своите играчи, въпреки победата с 3:0 над Емполи като гост. Той все пак е доволен от играта на тима през второто полувреме и от постигнатата победа, която бе доста важна преди почивката за националните отбори.

"Справихме се добре на този труден и хлъзгав терен. Не съм доволен, че допуснахме твърде много контраатаки, тъй като не завършвахме добре положенията си. През втората част стояхме по-добре, а след първия гол всичко стана по-лесно. Има още какво да подобряваме в играта си, но днес се представихме по-добре от друг път. Хареса ми, че демонстрираме зрялост, особено след като поведохме с 3:0. В защита се стараехме да не рискуваме прекалено. В халфовата линия ни липсват някои дефанзивни фигури, затова бе важно от време на време да намаляваме темпото и да държим контрола над мача. Този състав реално е заедно от около 40 дни, като се махнат различните почивки за националните отбори. Най-важното е да продължаваме да побеждаваме, другото са просто празни приказки. Много съм доволен от Миралем Пянич. Той раздаде някои важни пасове и остана концентриран през цялото време, което донесе допълнителна класа в играта ни", заяви Алегри.