Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Севиля се изравни с Реал Мадрид след късна драма (видео)

Отборът на Севиля спечели инфарктно с 2:1 у дома над Алавес в среща от седмия кръг на Ла Лига. Висам Бен Йедер откри резултата в 74-ата минута, а Виктор Лагуардия изравни в 84-ата. В последната 90-ата минута новото попълнение Бен Йедер вкара ефектен гол с петичка, носeйки успеха. Със спечелените три точки тимът на Хорхе Сампаоли се изравни с Реал Мадрид на върха преди останалите мачове от кръга.

През първото полувреме гостите от Страната на баските изненадващо играха по-силно. Подредени в 5-4-1, момчетата на Маурисио Пелегрино затваряха добре пространствата пред Фернандо Пачеко и контраатакуваха опасно. В 12-ата минута Едгар Мендес удари греда след фантастичен пас на Виктор Камараса и среща лице в лице с вратаря. В 19-ата Самир Насри шутира неточно при добра възможност за южняците. В 39-ата Дейверсон стреля близо до целта, като страничният рефер пропусна да вдигне флага за засада. В края на полувремето имаше ръка на Тео Ернандес в наказателното поле, но реферът прецени, че това не е дузпа.

В началото на втората част имаше ръка и на Серхио Ескудеро в полето на андалуския тим, но съдията соломоновски подмина и това положение, изравнявайки нещата. В 56-ата минута Пачеко се справи на два пъти с удар на Висам Бен Йедер. Домакините натиснаха и четвърт час преди края стигнаха до гол. Бразилецът Гансо блесна с много атрактивна асистенция с пета към Бен Йедер, който прати топката встрани от вратаря за 1:0. Десет минути по-късно баските неочаквано стигнаха до изравняване. След центриране от корнер Виктор Лагуардия се разписа с глава за 1:1. В 90-ата финалният натиск на севилци даде резултат. Витоло нахлу остро по лявото крило и центрира по земя в малкото наказателно поле, където Бен Йедер отбеляза триково с петичка за 2:1.