Рен изтръгна победата в дербито на Бретан

С гол в добавеното време на резервата Адама Диакаби Рен се поздрави с успеха с 1:0 над Гинган в бретанското дерби от 8-ия кръг на Лига 1. Въпреки късната драма, зрителите останаха разочаровани от качеството на играта, която не беше на висотата на очакванията за дерби с такъв огромен заряд. Като цяло длъжници останаха нападателите и на двата тима.

През първото полувреме зрителите видяха само един удар към вратата, а общо за срещата те бяха четири. Рен можеше да открие още в 66-ата минута, когато реферът свири пресилена дузпа за нарушение на Мустафа Диало срещу Пол-Жорж Нтеп. Диало получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Ударът от 11-те метра на полския национал Камил Гросицки обаче беше спасен шведския страж Карл-Йохан Йонсон и така домакините трябваше да чакат до втората минута на добавеното време, когато Диакаби донесе трите точки. От Гинган има защо да бъдат недоволни от съдийството, тъй като завършват вече трети мач поред с 10 души на терена. Част от феновете на гостите направиха шоу преди мача, като пропътуваха разстоянието до Рен със своите трактори. "Селяните се завръщат. Дано да има място за паркиране", пошегуваха се те по този повод  в социалните мрежи.