Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Виола разпердушини Карабах, ПАОК оглави групата (видео)

Отборът на Фиорентина разби с 5:1 Карабах и записа първа победа в груповата фаза на Лига Европа. Момчетата на Пауло Соуса държаха интригата в мача жива до 39-ата минута, когато Кума ел Бабакар опъна мрежата зад вратаря на гостите. Последва наказателна акция на "виолетовите" и за няколко минути резултатът набъбна на 3:0 - хърватската звезда Никола Калинич и отново Бабакар бяха точни.

След почивката под светлината на прожекторите се настани арженският стрелец Мауро Сарате. Бившият любимец на тифозите на Лацио вкара два гола и зарадва трибуните на "Артемио Франки", които приветстваха първия успех на любимците си във втория по сила клубен турнир на континента. В самия край африканецът Дино Ндлову мушна почетното попадение за клуба от Азербайджан. В следващия кръг италианският тим гостува на Слован Либерец.

В другата среща от групата солунският ПАОК взе три точки при гостуването си в Чехия на Слован. Гърците спечелиха с 2:1 и оглавиха класирането в групата, след като на старта на кампанията врътнаха равенство с Фиорентина на "Тумба". Герой за ПАОК тази вечер стана капитанът Стефанос Атанасиадис, реализирал и двата гола. На 20 октомври бившият отбор на Димитър Бербатов има визита на Карабах в Баку.

Фиорентина - Карабах 5:0
1:0 Бабакар (39)
2:0 Калинич (43)
3:0 Бабакар (45)
4:0 Сарате (63)
5:0 Сарате (77)