Юве се справи с Чочев и компания след автогол (видео)

Отборът на Палермо загуби с 0:1 на своя стадион "Ренцо Барбера" от шампиона Ювентус в първия мач от 6-ия кръг на италианската Серия "А". Сицилианците са 15-и в класирането с 5 точки, докато торинци продължават да бъдат лидери, но вече с 15. Българският халф на Палермо Ивайло Чочев бе в стартовия състав на своя тим и остана на терена до 81-ата минута, когато бе сменен от Оскар Хильемарк. Тимът на Масимилиано Алегри спечели с автогол на защитника Едоардо Голданига в 49-ата минута.

Още в 31-ата минута Алегри трябваше да извърши принудителна смяна. Защитникът Даниеле Ругани не можа да продължи мача поради травма и бе сменен от Хуан Куадрадо.

През първата част гостите не успяха да поразят вратата на Йосип Посавец, но второто полувреме започна по прекрасен начин за "Старата госпожа". В 49-ата минута Даниел Алвеш центрира отдясно и бранителят Едоардо Голданига опита да избие топката, но го направи по доста странен и кошмарен за сицилианците начин. С пета Голданига насочи топката в собствената врата, а този автогол се оказа решаващ.

В минутите след автогола хърватският нападател на Ювентус Марио Манджукич на два пъти беше близо до това да реши мача в полза на "бианконерите", но и в двата случая сънародникът му Посавец с блестящи намеси му попречи. В 72-ата минута Манджукич най-сетне изпрати топката в мрежата зад Посавец, но попадението бе отменено заради засада на хърватина.

В заключителните минути гостите заложиха на по-дефанзивни действия, особено след като появилият се на терена през второто полувреме Квадво Асамоа не успя да завърши срещата. Ганайският халф се контузи и минута преди края на редовното време излезе от терена. Това обаче не се оказа фатално за Ювентус и шампионът се поздрави с петата си победа от началото на италианското първенство.