Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Борусия (Д) диша във врата на Байерн с трета поредна победа (видео)

Борусия (Дортмунд) победи с 3:1 Фрайбург в домакинството си от 5-ия кръг в Бундеслигата. Това бе трети пореден успех на възпитаниците на Томас Тухел, които поне временно изравниха по точки Байерн (Мюнхен) на върха на класирането, но баварците тепърва ще играят своя двубой от кръга. Пиер-Емерик Обамеянг в 45-ата, Лукаш Пишчек в 53-ата и Рафаел Герейро в 91-ата минута се разписаха за домакините на "Сигнал Идуна Парк", а почетното попадение за гостите бе дело на Максимилиан Филип в 60-ата минута.

Борусия доминираше изцяло през първото полувреме, но така и не можеше да стигне до попадение. В 22-ата минута и гредата помогна на гостите, след като Мор пробва техничен прехвърлящ удар, който се отби от напречната греда.

Все пак по-добрата игра на домакините даде резултат в самия край на първата част. В 45-ата минута дортмундци организираха хубава атака, Марио Гьотце изведе Усман Дембеле в пеналта, той продължи успоредно на голлинията за Обамеянг, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:0.

В началото на втората част Борусия удвои преднината си. Гонсало Гастро нахлу на скорост в наказатлното поле и центрира, защитник опита да изчисти, но прати топката право в краката на Лукаш Пишчек, който отблизо не сгреши за 2:0.

Малко изненадващо обаче в 60-ата минута Фрайбург успя да намали резултата и да върне интригата в мача. При една контраатака Филип бе изведен на скорост зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:1.

В добавеното време на мача обаче Борусия реши всичко с трето попадение в своя полза, дело на резервата Герейро. Португалецът изскочи на стрелкова позиция в наказателното поле и от малък ъгъл успя да преодолее вратаря за крайното 3:1.

Така Борусия заслужено спечели и с актив от 12 точки се изравни на върха в класирането с Байерн. Фрайбург пък остава на 9-ото място с 6 точки.