Академик Бултекс 99 с втора победа в контролите

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа втора победа в предсезонната си подготовка, след като днес пловдивчани се наложиха над Левски 2014 със 76:64 в среща, която се игра в столичната зала „Универсиада“.

Най-резултатен за победителите беше Джордан Семпъл с 28 точки, а за Левски Евгени Хаджирусев беше най-резултатен за столичани – 21 точки.

Гостите от Пловдив демонстрираха доста по-организирана игра в началото на мача, което позволи на „студентите“ да поведат. Столичани успяха да намерят себе си малко преди средата на втория период, но до края на първото полувреме баскетболистите на Академик отново имаха повече късмет и заслужено се оттеглиха на почивката с шест точки преднина – 34:28.

Третият период на мача за почна с пропуск на гостите, след което Павел Иванов наниза тройка и върна Левски само на три точки от съперника. Последва нова серия от грешни отигравания и от двата отбора, а сушата бе прекъсната от гостите, които определено стояха по-добре на терена след почивката и заслужено достигнаха до най-голямата си преднина в мача до този момент – 59:35.

Заключителните десет минути отново започнаха по-добре за пловдивчани, но въпреки това, надеждите на играчите на Левски да се върнат в мача останаха живи, след като само за 2:30 минути игра Академик натрупа четири отборни фала. Това помогна на столичани да намалят изоставането си, но до края не се случи нищо по-интересно, като ясно си пролича, че столичани имат още много работа преди началото на сезон 2016/17, а последния съдийски сигнал прозвуча при 76:64 в полза на Академик Бултекс 99.