Реал Сосиедад подхвана Лас Палмас от първата минута (видео)

Отборът на Реал Сосиедад разби с 4:1 Лас Палмас и излезе на 7-о място в класирането на Примера. Два гола отбеляза Вилиан Жозе, а по веднъж се разписаха Карлос Вела и Давид Сурутуса. За гостите от Канарските острови точен беше Тана Домингес. Кевин-Принс Баотенг пък беше изгонен в средата на първото полувреме.

Домакините от Сан Себастиан откриха резултата още преди да е изминала първата минута. Микел Оярсабал центрира от десния фланг, а Вилиан Жозе майсторски засече топката във вратата за 1:0. Решаваща за изхода на двубоя се оказа 21-ата минута, когато Кевин-Принс Боатенг спря с ръка влизащата във вратата на Лас Палмас топка и получи директен червен картон. Карлос Вела пък спокойно релизира дузпата и удвои преднината на баските.
С човек по-малко и при 0:2 гостите нямаха много шансове. До почивката резултатът стана класически след попадение с глава на Давид Сурутуса, а пасът дойде от Чаби Прието. В началото на втората част Реал Сосиедад получи още една дузпа и Вилиан Жозе вкара втория си гол в мача. Малко по-късно Тана Домингес успя да отбележи почетното попадение за Лас Палмас.

До края домакините нямаха за цел на всяка цена да вкарат още голове и спокойно доиграха оставащите минути. За тях това бе втора победа през сезона, но първа на "Аноета". Лас Палмас пък регистрира второ поредно поражение на чужд терен.