Виляреал пребори Реал Сосиедад с гол от центъра (видео)

Отборът на Виляреал надви с 2:1 гостуващия Реал Сосиедад в среща от четвъртия кръг на испанското първенство. Никола Сансоне вкара два гола (22, 25), като вторият беше от центъра на терена. Юри Берчиче (36) върна един гол.

Първият голов шанс се появи пред вратата на Серхио Асенхо: в седмата минута Микел Оярсабал се забави с удара и беше блокиран от Хауме Коста. В 15-ата Никола Сансоне беше повален от Херонимо Руи, но Алешандре Пато пропусна дузпата. Бразилецът не уцели вратата. Между 22-ата и 25-ата Сансоне наниза два гола. Първото попадение падна след чудесна колективна атака, при която Роберто Сориано асистира на италианския нападател, а той пусна топката под плонжа на вратаря.

В 25-ата Сансоне реализира удивително попадение от 50 метра. Стрелецът видя, че вратарят е излязъл напред и технично го прехвърли за 2:0. Само две минути по-късно Сансоне можеше да оформи и хеттрик, но не беше точен. В 36-ата гостите от Страната на баските върнаха един гол, след като левият бек Юри Берчичи получи пас в наказателното поле и стреля по диагонала.

В 51-ата минута Хуанми пропиля много добър шанс за изравняване, изправяйки се сам срещу вратаря. Пет минути по-късно Оярсабал пропусна след контраатака. При ответната атака Сансоне не успя да материализира бързо нападение на домакините. В 65-ата Ману Тригерос шутира извън целта. Щурмът на "чури урдин" в края не беше достатъчно креативен и завърши без гол. В последните секунди Йосеба Салдуа получи втори жълт картон.

"Подводницата" е горната част на класирането с осем точки. Баските са в средата на таблицата.