Божинов и Партизан нокаутираха Звезда в края (видео)

Отборът на Партизан спечели 152-ото дерби на Суперлигата на Сърбия срещу Цървена звезда в мач от 9-ия кръг. Двубоят на стадион "Партизан" завърши 1:0, а точното попадение на Леонардо падна в 89-ата минута, като взриви трибуните. Българският нападател Валери Божинов бе титуляр за "гробарите", като остана на терена до 66-ата минута. Няколко минути по-рано Урош Дурдевица удари горната греда на "звездашите".

Победата бе първа на Божинов във вечното дерби на Сърбия, след като миналата година не успя от три опита. Нападателят не се е разписвал нито веднъж във вратата на Звезда от четири мача, а днешната пета победа за сезона даде самочувствие на "гробарите", които преди година изоставаха на 33 точки от вечния си съперник.

Успехът бе 45-и за Партизан в дербито, толкова са и равенствата, а 62 са победите на Цървена звезда, които записаха първо поражение през този сезон в първенството и прекъснаха серията си от шест поредни победи. Въпреки това, "червено-белите" останаха начело в първенство с 22 точки. Партизан вече е само на шест, като заема четвърто място.

ПАРТИЗАН - ЗВЕЗДА 1:0
1:0 Леонардо (89)

ПАРТИЗАН: Клайич, Вулевич, Мителич, Балажич, Миленкович, Евертон, Йеткович, Леонардо, Михайлович, Божинов, Дурдевич

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Манойлович, Петкович, Ристич, Лукович, Ле Талек, Доналд, Полетанович, Сърнич, Канга, Руис, Виейра