100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Барса започна с голова вихрушка в ШЛ (видео)

Барселона започна по отличен начин участието си в група "С" на Шампионската лига. Каталунците се наложиха с разгромното 7:0 над Селтик в домакинството си на "Камп Ноу". Лионел Меси наниза хеттрик в 3-ата, 27-ата и 60-ата минута, а освен него се разписаха още Неймар в 50-ата, Андрес Иниеста в 59-ата и Луис Суарес в 75-ата и 88-ата минута. "Детелините" пък пропуснаха дузпа в 24-ата минута чрез Муса Дембеле.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините. Още в 3-ата минута Меси бе изведен в наказателното поле, обърна се и от труден ъгъл със силен шут заби кълбото във вратата за 1:0. Аржентинецът можеше да удвои головата си сметка в 16-ата минута, когато негов удар от границата на наказателното поле профуча покрай вратата.

Селтик пък издебна своя шанс и в 24-ата минута Муса Дембеле получи на скорост и бе спънат от Марк-Андре тер Щеген за дузпа. Белгиецът сам реши да изпълни наказателния удар, но пък германския страж на Барса се реваншира и спаси удара му от бялата точка.

Само три минути по-късно Барса удвои преднината си след брилянтна комбинация между Меси и Неймар. Аржентинецът подаде на бразилеца, който напредна почти до аутлинията и върна за Меси, а той отблизо само чукна топката във вратата за 2:0.

В 42-ата минута Селтик отново имаше шанс да се върне в мача, но гол на Скот Синклер бе правилно отменен заради засада.

Барселона обаче продължи да се забавлява през второто полувреме. В 50-ата минута Неймар от фаул направи резултата класически. След това пък каталунците забиха нови два бързи гола. В 59-ата минута Андрес Иниеста с прекрасен изстрел от воле не остави шансове на вратаря, а в 60-ата минута Луис Суарес бе изведен в наказателното поле и центрира по земя, като Меси с шпагат засече кълбото в мрежата и оформи своя хеттрик за 5:0.

В 75-ата минута Луис Суарес вкара може би най-красивия гол в срещата, за 6:0. Уругваецът овладя едно подаване на гърди и от воле с обръщане простреля вратата на безпомощния Де Врийс.

Малко преди края на двубоя в 88-ата минута отново Суарес бе в прегръдките на съотборниците си, след като вкара за крайното 7:0. Той засече отблизо центриране по земя на Меси с втория си гол в мача.

Така Барселона оглави класирането в група "С" с първи три точки в актива си. Другият мач от групата между Манчестър Сити и Борусия (Мьонхенгладбах) бе отложен заради лоши атмосферни условия на "Етихад".