Лукаку избухна с хеттрик срещу Съндърланд (видео)

Отборът на Евертън победи с класическото 3:0 Съндърланд в последния мач от 4-ия кръг в Премиър лийг. Героят за гостите в този двубой бе нападателят Ромелу Лукаку. Белгиецът се развихри и наниза хеттрик във вратата на "черните котки" в рамките на 11 минути и така донесе ценни три точки на своя тим. Той бе точен в 60-ата, 68-ата и 71-ата минута, като това са първите му три попадения от началото на сезона.

Първото полувреме мачът бе равностоен с малко положения пред двете врати. Джърмейн Дефоу направи сериозен пропуск за домакините в 10-ата минута, а за гостите Лукаку и Боласие опитаха да притесняват вратаря Джордан Пикфорд, но без успех.

Втората част обаче бе изцяло за гостите, които започнаха силно и можеха да поведат още в 55-ата минута, когато Жерард Деулофеу центрира по земя и Лукаку отблизо не успя да засече топката във вратата.

Белгиецът обаче се поправи в 60-ата минута, когато Идриса Гай центрира отдясно право на главата на нападателя, който нямаше как да пропусне за 0:1. Само три минути по-късно той имаше нов шанс за гол, но този път ударът му се отби от напречната греда.

В 68-ата минута белгиецът все пак удвои головата си сметка. Той получи прекрасно центриране от Яник Боласие отляво и отблизо с глава за втори път простреля вратата на домакините. В 71-ата минута Лукаку оформи и своя хеттрик. Той бе изведен зад защитата от Кевин Миралас и храднокръвно прати топката в мрежата за крайното 0:3.

Това бе трета поредна победа за Евертън и отборът се изкачи до 3-ото място във временното класиране с актив от 10 точки. Съндърланд пък продължава да няма успех на сметката си и с 1 спечелена точка заема предпоследното 19-то място.