Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Гол от центъра носи победа на Занев и Амкар (видео)

Отборът на Амкар записа трета победа от началото на сезона, след като надви с 1:0 гостуващия Том (Томск). Резервата Александър Салугин вкара единствения гол с прехвърлящ удар почти от центъра в 47-ата минута. Стражът на гостите Антон Коченков бе излязъл малко напред и не успя да предотврати попадението. Петър Занев игра цял мач за Амкар.

Още в началните минути гостите можеха да излязат напред в резултата, но Самодин не се възползва от груба грешка на вратаря на Амкар Александър Селихов. "Червено-черните" отговориха с опасен изстрел на Алихан Шаваев, преминал на сантиметри от гредата. Занев беше много активен и често се включваше в атаките на домакините, но в повечето случаи центриранията му бяха неточни.
На почивката Гаджи Гаджиев извърши двойна смяна, а един от появилите се футболисти бе Салугин, който се нуждаеше от едва 2 минути на терена, преди да зарадва публиката на стадион "Звезда". Нападателят на Амкар пое топката след игра с глава на Дарко Бодул и от над 40 метра прехвърли Антон Коченков. Голът на Салугин, негов първи за сезона, вдъхна увереност на футболистите на Амкар и те не изпуснаха инициативата до края на двубоя. Том създаде само едно голово положение пред вратата на Селихов, но Ерик Бикфалви стреля в аут.

Успехът изкачи Амкар на 4-о място в класирането с 10 точки, а Том е 12-и с 4 и вече е в серия от три поредни загуби. В следващия кръг Амкар гостува на Терек, а Том приема друг новак - Арсенал (Тула).