Страхотен дебют за Пламен Константинов с Локомотив (видео)

Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов направи страхотен дебют начело на руския Локомотив (Новосибирск). Волейболистите на Пламен Константинов спечелиха традиционния турнир за Купата на Сибир и Далечния Изток.

В предварителната група отборът на Локомотив победи Енисей (Красноярск) с 3:0 (25:16, 25:19, 25:20) и Университет (Барнаул) с 3:2 (25:27, 25:19, 25:23, 25:27, 17:15). Така на полуфиналите гранда от Новосибирск срещна Кузбас (Кемерово), срещу който спечели с 3:1 (25:15, 23:25, 25:23, 25:19). На финала Локомотив (Новосибирск) успя да се наложи и над Югра-Самотлар (Нижнивартовск) с категоричното 3:0 (25:21, 25:23, 25:23), с което спечели и купата.

"Победата в турнира е най-добрата предсезонна подготовка за нас. Много съм щастлив от всичко, никога не е лесно да спечелиш. Въпреки резултата, мачът беше нервен. Два пъти по-хубаво е, че спечелихме пред собствените ни фенове. Исках да спечелим и да започнем сезона с положителни емоции. Ясно е, че не всичко се получи, но на този етап съм доволен от отбора", коментира Константинов след края на турнира.

Отборът на Локомотив (Новосибирск) спечели Купата на Сибир и Далечния Изток за осми пореден сезон, като от 2009 година досега няма пропуск. Общо в историята си пък волейболистите на Новосибирск имат 11 трофея от турнира.